آگاهی از تکنولوژی های بکار رفته در هر صفحه وب بدون هیچ تخصصی
بدون هیچ وقت تلف کردن و دانش خاصی از سیستم های مدیریت محتوا و تکنولوژی های استفاده شده در یک وب سایت اطلاع پیدا کنید...
۲۴ ابزار مفید برای انتخاب و یا بررسی دامنه وب سایت
انتخاب یک دامین خوب آسان نیست، اما با ابزار های آنلاینی که در این پست به شما معرفی می شود می توانید خودتون از عهده انتخاب و مدیریت یک دامنه بر آیید...
چگونه از خوانده شدن ایمیل های مهمی که می فرستیم باخبر شویم
ممکن است برای هر فردی موقعیت هایی بوجود بیاد تا ایمیل های خاص و مهمی رو بفرسته و هر لحظه منتظر خونده شدن آن توسط طرف مقابل یعنی گیرنده و جوابش باشه، مثلا: پروپوزال های دانشجویی رو واسه اساتید فرستادن و ... برای اینکه بفهمیم نامه هایمان خونده شده یا نه با ما همراه باشید ...
منابع آزمون کارشناسی ارشد ۶ گرایش مهندسی برق + ۴ گرایش مهندسی فناوری اطلاعات
مخابرات، الکترونیک، قدرت، کنترل، مکاترونیک و بیوالکترونیک از گرایش های برق و تجارت الکترونیک، امنیت اطلاعات، شبکه های کامپیوتری و مهندسی فناوری اطلاعات از گرایش های آی تی
جلوه گوشه گرد div ها در طراحی صفحه وب
نحوه طراحی وب، استفاده به جا از تصاویر و جلوه های ویژه عامل مهمی در جلب توجه بازدید کننده و حفظ آن است. اگر کاربر وب از جلوه بصری بکار رفته و محتوا راضی باشد حتما باز هم سراغ آن صفحه وب خواهد رفت. با ما همراه باشید ...
ثبت سایت در موتور های جستجو
اکثر ترافیک وب سایت ها از دل جستجو های اینترنتی بدست می آید، بنابراین ثبت درست آدرس صفحه وب در موتور های جستجو ضروری می باشد.
چشم انداز فناوری اطلاعات: سبکی نو از علم و فناوری

آمار هایی از تولیدکننده های گوشی هوشمند در دو سال اخیر

smartphone manufacturersاپل بزرگترین تولید کننده گوشی هوشمند امسال در جهان شناخته می شود. متناسب با آخرین گزارش بین المللی، شرکت اپل بزرگترین تولید کننده گوشی هوشمند جهان تنها با یک برند گوشی محسوب می شود!

اپل در سال ۲۰۱۱ تا به حال ۲۰٫۳ میلیون گوشی آیفون در دنیا به فروش رسانده که نسبت به سال قبل و فروش ۸٫۴ میلیونی آن ۱۴۱٫۷ درصد رشد نشان می دهد. سهم این شرکت از فروش جهانی هم از ۱۳ به ۱۹٫۱ درصد رسیده است.

سامسونگ هم رشد خیره کننده ۳۸۰٫۶ درصدی نسبت به سال قبل داشته است. فروش آن از ۳٫۶ میلیون تلفن همراه هوشمند در سال قبل به ۱۷٫۳ میلیون در امسال رسیده است. سهم این شرکت هم از ۵٫۶ به ۱۶٫۲ درصد از فروش جهانی توسعه یافته است.

با این اوصاف دو شرکت اپل و سامسونگ رتبه های اول و دوم پر فروش ترین گوشی های هوشمند جهان در سال ۲۰۱۱ را از آن خودشان کرده اند.

در همین حین شرکت های نوکیا و ریم رتبه خودشان را نسبت به سال ۲۰۱۰ از دست دادند. نوکیا نسبت به سال قبل ۳۰ درصد از فروش جهانی اش کاهش یافته ولی ریم با وجود افزایش ۱۰ درصدی به رتبه چهارم در رده بندی شرکت های تولید کننده گوشی موبایل هوشمند تنزل پیدا کرده است.

همان طوری که از جدول انتهای پست هم مشخص است اچ تی سی با اینکه پیشرفت خوبی داشته است اما کماکان در رتبه پنجم از تولید کنندگان اسمارت فون قرار دارد. اچ تی سی دومین برند محبوب بعد از اپل در امریکا به حساب می آید که فروش امسال آن ۱۱٫۷ میلیون دستگاه و ۱۱ درصد از فروش جهانی بوده و نسبت به سال قبل در این زمینه ۱۶۵٫۹ درصد پیشرفت داشته است.

برند های دیگری مثل ال جی، موتورولا، سونی اریکسون و … نیز با افزایش تولید و فروش خود؛ ۲۶٫۴ درصد از فروش جهانی امسال را به خود اختصاص می دهند.

largest smartphone manufacturers

در نتیجه این گزارش آماری نشان از آن دارد که سیستم عامل آندروید گوگل محبوب ترین سیستم برای گوشی هوشمند به حساب می آید و در عین حال شرکت اپل محبوب ترین تولید کننده اسمارت فون ها. با این پیشرفت سامسونگ و سایر شرکت ها، از سوی دیگر تک محصولی بودن اپل و برنامه های جدیدتر نوکیا در آینده تغییرات زیادی در روال تولید و فروش اسمارت فون ها قابل پیش بینی است و احتمالا آیفون تها محصول اپل نخواهد توانست برای مدت طولانی بهترین باشد.

منابع: ۱ و ۲

  • Firefox 5.0 Windows 7

    اَاَاَاَاَه پسر این سامسونگ چه رشدی کردی بابا !!!
    اوایل یه نوکیایی بود وسونی اریکسونی :)) – رشد سامسونگ هم به نظرم بیشتر به خاطر پایین بودن قیمت هاش بوده تا کیفیتش !
    به هر حال ممنون

شما می‌توانید دیدگاه‌های این مطلب را دنبال کنید، بوسیله‌ی RSS 2.0 خوراک.