آگاهی از تکنولوژی های بکار رفته در هر صفحه وب بدون هیچ تخصصی
بدون هیچ وقت تلف کردن و دانش خاصی از سیستم های مدیریت محتوا و تکنولوژی های استفاده شده در یک وب سایت اطلاع پیدا کنید...
۲۴ ابزار مفید برای انتخاب و یا بررسی دامنه وب سایت
انتخاب یک دامین خوب آسان نیست، اما با ابزار های آنلاینی که در این پست به شما معرفی می شود می توانید خودتون از عهده انتخاب و مدیریت یک دامنه بر آیید...
چگونه از خوانده شدن ایمیل های مهمی که می فرستیم باخبر شویم
ممکن است برای هر فردی موقعیت هایی بوجود بیاد تا ایمیل های خاص و مهمی رو بفرسته و هر لحظه منتظر خونده شدن آن توسط طرف مقابل یعنی گیرنده و جوابش باشه، مثلا: پروپوزال های دانشجویی رو واسه اساتید فرستادن و ... برای اینکه بفهمیم نامه هایمان خونده شده یا نه با ما همراه باشید ...
منابع آزمون کارشناسی ارشد ۶ گرایش مهندسی برق + ۴ گرایش مهندسی فناوری اطلاعات
مخابرات، الکترونیک، قدرت، کنترل، مکاترونیک و بیوالکترونیک از گرایش های برق و تجارت الکترونیک، امنیت اطلاعات، شبکه های کامپیوتری و مهندسی فناوری اطلاعات از گرایش های آی تی
جلوه گوشه گرد div ها در طراحی صفحه وب
نحوه طراحی وب، استفاده به جا از تصاویر و جلوه های ویژه عامل مهمی در جلب توجه بازدید کننده و حفظ آن است. اگر کاربر وب از جلوه بصری بکار رفته و محتوا راضی باشد حتما باز هم سراغ آن صفحه وب خواهد رفت. با ما همراه باشید ...
ثبت سایت در موتور های جستجو
اکثر ترافیک وب سایت ها از دل جستجو های اینترنتی بدست می آید، بنابراین ثبت درست آدرس صفحه وب در موتور های جستجو ضروری می باشد.
چشم انداز فناوری اطلاعات: سبکی نو از علم و فناوری

گوگل پلاس چگونه ساخته شد

google plus, Smarrاگر شما درباره گوگل پلاس کنجکاوید، خیلی خوش شانس هستید که دارید اینجا را مطالعه می کنید. مدیر فنی پروژه پلاس و از مهندسین گوگل، Joseph Smarr روز گذشته در سیستم پرسش و پاسخی آنلاین حضور داشت و اطلاعات زیادی در رابطه با توسعه، تکنولوژی و نقشه های آینده پروژه ای را که مدیریت می کند با دیگران به اشتراک گذاشت.

دوشنبه این هفته Smarr اعلام کرده بود که می خواهد برای پاسخگویی به سوالات در وب سایت AnyAsq.com بصورت آنلاین حضور داشته باشد. در آن وب سایت کاربران می توانند دوستانشان را دعوت کنند تا با ورود به حساب توییتر و از طریق AnyAsq سوال های خودشان را در حداکثر ۱۴۰ کاراکتر بپرسند ولی پاسخ دهنده می تواند جوابی بزرگتر از این مقدار بصورت آنلاین ارسال کند.

الآن هم امکان ارسال سوال وجود دارد و جواب های زیادی توسط Smarr ارائه شده است. در ادامه به چهار پاسخ اشاره می کنم.

گوگل پلاس از آغاز فعالیت به سرعت پیشرفت می کند

“ما بر روی سرعت و چابکی مهندسی خود بسیار تاکید داریم. ما هر روزه کد ها را به روز می کنیم و در عین حال دوره این مراحل، پایداری و کیفیت را در همان حدی که شما از گوگل انتظار دارید نگه می داریم.”

ویژگی های جدیدی در راه است

“من شخصا خیلی جدی ویژگی هایی که کاربران گوگل پلاس از ما درخواست می کنند را دوست دارم: رتبه بندی های هوشمند، ویژگی های باز و بسته شو، فیلتر کردن اطلاعیه ها و پست ها در صفحه نمایش اصلی، همخوانی بیشتر با سایر خدمات گوگل، ارائه API برای تغییرات و مشخصه های جدیدی که خوره های این زمینه می توانند ازش در خیلی موارد مثل حلقه های دوستان استفاده کنند و …”

تگ ها در گستره گوگل پلاس

در پاسخ به سوالی مبنی بر اضافه کردن تگ هایی برای کمک به محدود کردن پست های گوگل پلاس، Smarr جواب داد: “من هم این امکان را می خواهم.”

استفاده از روش های ایده آل و مناسب در برنامه نویسی طرح

“از چند ترفند خوب در سیستم استفاده کردیم: HTML5 History API برای زیبایی آدرس های اینترنتی همراه با اپلیکشن آژاکس در صورتیکه در مرورگرهای قدیمی مشخصه های HTML5 کار نکند. ما معمولا پوسته های بسته خود را در سرور دیگری عرضه می کنیم تا قبل از بارگذاری هر اسکریپت جاوایی اول صفحات به کاربر عرضه شوند بعد اسکریپت جاوا در صورت امکان برای بارگذاری با صفحه ارتباط برقرار می کند.”

google plus featureبا این حال که هیچ کدام از جواب ها شوکه آور محسوب نمی شوند ولی این پرسش و پاسخ جدیدترین اطلاعات را در زمینه فعالیت های گوگل در پروژه جدید خود و کارهای سخت برای رونمایی از آن ارائه می دهد. اگرچه پروژه تقریبا مشابه Google Wave با اسرارش در توسعه و پیش برد آن کاربرانش را در هدف از استفاده آن گیج کرده بود و Wave محکوم به شکست شد در این زمان پروژه پلاس به وضوح کامل و قابلیت های بالا با شعار “قابل قبول بهتر از تمام و کمال است” توسعه و هدایت می شود. بنابراین تا به حال این نگرش و روشی جدید در خدمات گوگل هست و جنگ برای آینده آن در حضور رقبای قوی با توسعه بیشتر و انعطاف پذیری های پلاس همراه خواهد بود.

منبع

شما می‌توانید دیدگاه‌های این مطلب را دنبال کنید، بوسیله‌ی RSS 2.0 خوراک.