آگاهی از تکنولوژی های بکار رفته در هر صفحه وب بدون هیچ تخصصی
بدون هیچ وقت تلف کردن و دانش خاصی از سیستم های مدیریت محتوا و تکنولوژی های استفاده شده در یک وب سایت اطلاع پیدا کنید...
۲۴ ابزار مفید برای انتخاب و یا بررسی دامنه وب سایت
انتخاب یک دامین خوب آسان نیست، اما با ابزار های آنلاینی که در این پست به شما معرفی می شود می توانید خودتون از عهده انتخاب و مدیریت یک دامنه بر آیید...
چگونه از خوانده شدن ایمیل های مهمی که می فرستیم باخبر شویم
ممکن است برای هر فردی موقعیت هایی بوجود بیاد تا ایمیل های خاص و مهمی رو بفرسته و هر لحظه منتظر خونده شدن آن توسط طرف مقابل یعنی گیرنده و جوابش باشه، مثلا: پروپوزال های دانشجویی رو واسه اساتید فرستادن و ... برای اینکه بفهمیم نامه هایمان خونده شده یا نه با ما همراه باشید ...
منابع آزمون کارشناسی ارشد ۶ گرایش مهندسی برق + ۴ گرایش مهندسی فناوری اطلاعات
مخابرات، الکترونیک، قدرت، کنترل، مکاترونیک و بیوالکترونیک از گرایش های برق و تجارت الکترونیک، امنیت اطلاعات، شبکه های کامپیوتری و مهندسی فناوری اطلاعات از گرایش های آی تی
جلوه گوشه گرد div ها در طراحی صفحه وب
نحوه طراحی وب، استفاده به جا از تصاویر و جلوه های ویژه عامل مهمی در جلب توجه بازدید کننده و حفظ آن است. اگر کاربر وب از جلوه بصری بکار رفته و محتوا راضی باشد حتما باز هم سراغ آن صفحه وب خواهد رفت. با ما همراه باشید ...
ثبت سایت در موتور های جستجو
اکثر ترافیک وب سایت ها از دل جستجو های اینترنتی بدست می آید، بنابراین ثبت درست آدرس صفحه وب در موتور های جستجو ضروری می باشد.
چشم انداز فناوری اطلاعات: سبکی نو از علم و فناوری

در سال ۲۰۱۲ چه اتفاقی خواهد افتاد؟

احتمالا تاریخ ویژه ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ را در فیلم های علمی تخیلی، کتاب ها و محافل مختلف شنیده اید. این تاریخ بنا به نظر برخی ها مصادف با ۵۱۲۵ سال دوره تاریخ مایایی و پایانی بر دنیا خواهد بود!

Doomsday2012دو سناریو برای پایان ۲۰۱۲ در نظر گرفته شده: اولین اینکه در این تاریخ ساکنان کره زمین دست خوش تغییرات فیزیکی و یا معنوی می شوند و بعد از آن دوران جدیدی شکل خواهد گرفت و دیگر اینکه آخرالزمان اتفاق می افتد و همه خواهند مرد.

سناریوی آخرالزمان با پدیده هایی مثل برخورد شهاب سنگ و سیاره به زمین، تحدید یک سیاه چاله و یا با تابش بیش از حد خورشید و اثرات آن وصف می شود.

البته این بحث در محافل علمی بیشتر به شایعه تشبیه شده و تاریخ دانان مایایی اعلام کرده اند در این تمدن به مفهوم آخرالزمان یا به اصطلاح dooms day اشاره ای نشده و عجیب است که ۲۰۱۲ را به فرهنگ مایایی سوق می دهند و مطابقت این تاریخ با مضمون دوره سال در تقویم این فرهنگ را جلوه بدی از این تقویم به مردم نشان دادن می دانند. و اهالی امروزی سرزمین مایا ها هم به این موضوع اعتقاد ندارند.

درباره پیش بینی ها بخصوص مطالبی که به نوستراداموس مرتبط می شود هم منجمین و دانشمندان اعتقادی به آینده نگری از مشاهده پدیده های نجومی ندارند.

شایعه مشابه دیگری در دهه ۹۰ برای سال ۲۰۰۰ مطرح شده بود و با آغاز آن سال مشکلات مهمی را برای سیستم های الکترونیکی و رایانه ای بر حسب باگ های نرم افزاری آن ها پیش بینی می کرد.

از فرهنگ مایا

دسامبر ۲۰۱۲ مصادف با پایان سیزدهمین تقویم دوره ای طولانی b’ak’tun، که قبل از مهاجرت اروپاییان به قاره آمریکا استفاده می شده، است. این تقویم مورد استفاده تمدن مایا که اوج آن در سال های ۲۵۰ تا ۹۰۰ میلادی بوده نیز می باشد ولی امروزه دیگر تقویم رسمی همه مایایی ها نیست و اطلاعات این تقویم از دست نوشته های خیلی قدیمی کشف شده است.

نقطه ابتدای این تقویم اشاره شده به آغاز زندگی انسان که بر می گرده به آگوست ۳۱۱۴ قبل از میلاد. جالبه که در این فرهنگ به دوران های مختلف برای آفرینش اشاره شده و اعتقاد راسخی به آن هست و مثلا ما الآن در سیزدهمین دوره آن هستیم ولی متاسفانه اطلاعات دقیق تری از این دوران ها از دست نوشته های باقی مانده پیدا نشده است.

حالا این ۲۰۱۲ از کجا به این تقویم نشئت میابد؟ افراد مختلفی در سال های متمادی در فرهنگ مایا تحقیق کردند از جمله Munro S. Edmonson و Michael D. Coe، که در تقویم دوره سال اطلاعات جالبی یافتند مثلا چگونگی آغاز آن، اطلاعات نجومی بکار رفته در آن، پیش بینی های صورت گرفته در آن و دوره ای بودن آن و … این افراد با رسیدن به نقطه پایان این تقویم از خودشون اظهار نظر های مختلفی کردند که عامل اصلی بر شکل گیری تاریخ دسامبر ۲۰۱۲ بوده است. که البته بعد از آن ها هم تاریخ دانانی از جمله Mark Van Stone اعلام کرده اند که در تمدن مایا یا ازتک و یا اهالی نخستین آمریکا هیچ غیب گویی از اتفاقی در سال ۲۰۱۲ نیست و پایان تقویم دوره ای مایا ها را باید جشن گرفت نه اینکه فکر کرد پایانی بر زندگی است.

از اعتقادات دوران ما

همین موضوع پایان سیزدهمین تقویم دوره ای مایا باعث نوشتن کتاب های مختلفی شده از جمله نوشته Frank Waters در سال ۱۹۷۵ یا Terence McKenna در سری کتاب های خود یا Daniel Pinchbeck در کتاب سال ۲۰۰۶ و … و در پی آن ها فیلم های مختلف که حتما خودتون اسم چند تاش رو بیاد خواهید آمورد.

end of world 2012

علاوه بر کتاب ها، مقالات و فیلم ها همون طوری که قبلا هم گفتم که تقویم مایا ها همراه با کلی پدیده نجومی مقارنت دارد و مسلما پایان آن نیز با پدیده نجومی خاصی همراه خواهد بود، که حامیان امروزی تئوری ۲۰۱۲ از این پدیده ها با عنوان Galactic Alignment نام می برند و بر اساس آن حوادث را پیش بینی می کنند.

با این اوصاف هیچ دانشمندی به سال ۲۰۱۲ و اتفاقی از پیش تعیین شده آن اشاره نکرده الا منجمان که گفته شده هر ۱۱ سال یکبار خورشید انرژی بیشتری از خود ساطع می کند و آخرین بار این اتفاق در سال ۹۸ و ۹۹ اوج آن روی داده و مرحله بعدی آن در حدود سال ۲۰۱۲ خواهد بود. این انرژی بیشتر همراه با لکه های سیاه خورشیدی بیشتر و مواد مغناطیسی تابش شده بیشتر هست که بر روی میدان مغناطیسی زمین تاثیر می گذارد و در این سال شاید ارتباطات ماهواره ای اختلالاتی داشته باشد!

منبع: ترجمه آزاد از ویکی پدیا که عامل تحریکم این مقاله از خبرگزاری مهر بود

 • Unknown Unknown

  با این اوصاف هیچ دانشمندی به سال ۲۰۱۲ و اتفاقی از پیش تعیین شده آن اشاره نکرده
  چون اینجا نمی شد لینک داد تو قسمت آدرس اینترنتی ادرس سایتی رو که با مدرک ادعای شما رو رد می کنه نوشتم

  • Unknown Unknown

   سلام
   ممنون بابت اظهار نظرتون اما من در سایت fullnet.ir مطلبی رو ندیدم که دانشمند معتبری بگه در سال ۲۰۱۲ حادثه ای روی خواهد داد
   درباره نیوتن هم که این موضوع رو انکار کرده و البته باید بگم این تاریخ خاص سال هایی بعد از عمر نیوتن مطرح شده
   این پستم هم از ویکی پدیاست و نظر شخصی نبوده

 • Unknown Unknown

  دوست عزیز سلام
  اول از هر چیز به شما برای داشتن همچین بلاگ پر محتوایی تبریک میگم.
  سایت زیباتـــرین ( http://www.zibatar.in ) از شما دوست عزیز دعوت میکند هر روز به صورت رایگان لینکهای زیبای خود و یا هر لینک زیبای دیگری را در این سایت ثبت کنید و به لینکهای سایر دوستان خود در سایت رای بدهید فعلا به مدت محدود عضویت برای شما بدون نیاز به دعوتنامه خواهد بود پس لطفا سریعتر برای انتشار لینکهای زیبای خود در زیباترین اقدام نمایید.
  منتظر حضور شما هستیم
  با تشکر
  http://www.zibatar.in

  • Unknown Unknown

   اگه وقت بشه حتما
   پایگاه جالبی است، امیدوارم موفق باشه و به این زودیا مسدود نشه

 • Unknown Unknown

  + بنده قبلاً خونده‌بودم که در این‌سال،‌ روزی هست که شماری از سیّارات رویِ یه‌خط واقع می‌شن و اثری مغناطیسی می‌زارن رو زمین. ( یادِ انیمیشنِ «هرکول» افتادم :دی )
  ++ سناریویِ اوّل رو فکر نمی‌کنم عقلاً بتونه اتفاق بیوفته، چون جریان‌هایِ پیچیده‌یِ اجتماعی و «میم»ها ( بر وزنِ ژن، از ریچارد داوکینز ) همگی در یه‌سال فراموش بشن و بشریّت متحوّل بشه! این‌طور نیست؟
  +++ ناسا قضیه‌یِ این‌سال رو شایعه دونسته، پس اگه مقادیرِ معتنابهی «تئوریِ توطئه» تویِ مغزمون نداشته‌باشیم، باید قضیه‌یِ این‌سال رو بی‌خیال بشیم. یکی از وبلاگ‌هایِ زیرمجموعه‌یِ ناسا صفتِ جالبی به‌این‌نوع برخورد داده‌بود: « فیثاغورت‌گراییِ مدرن» !!

  چاکریم.

  • Unknown Unknown

   اطلاعاتتون خوبه
   Galactic Alignment به همین موضوع “+” مربوط میشه ولی اثر خاصی نخواهد داشت

شما می‌توانید دیدگاه‌های این مطلب را دنبال کنید، بوسیله‌ی RSS 2.0 خوراک.