آگاهی از تکنولوژی های بکار رفته در هر صفحه وب بدون هیچ تخصصی
بدون هیچ وقت تلف کردن و دانش خاصی از سیستم های مدیریت محتوا و تکنولوژی های استفاده شده در یک وب سایت اطلاع پیدا کنید...
۲۴ ابزار مفید برای انتخاب و یا بررسی دامنه وب سایت
انتخاب یک دامین خوب آسان نیست، اما با ابزار های آنلاینی که در این پست به شما معرفی می شود می توانید خودتون از عهده انتخاب و مدیریت یک دامنه بر آیید...
چگونه از خوانده شدن ایمیل های مهمی که می فرستیم باخبر شویم
ممکن است برای هر فردی موقعیت هایی بوجود بیاد تا ایمیل های خاص و مهمی رو بفرسته و هر لحظه منتظر خونده شدن آن توسط طرف مقابل یعنی گیرنده و جوابش باشه، مثلا: پروپوزال های دانشجویی رو واسه اساتید فرستادن و ... برای اینکه بفهمیم نامه هایمان خونده شده یا نه با ما همراه باشید ...
منابع آزمون کارشناسی ارشد ۶ گرایش مهندسی برق + ۴ گرایش مهندسی فناوری اطلاعات
مخابرات، الکترونیک، قدرت، کنترل، مکاترونیک و بیوالکترونیک از گرایش های برق و تجارت الکترونیک، امنیت اطلاعات، شبکه های کامپیوتری و مهندسی فناوری اطلاعات از گرایش های آی تی
جلوه گوشه گرد div ها در طراحی صفحه وب
نحوه طراحی وب، استفاده به جا از تصاویر و جلوه های ویژه عامل مهمی در جلب توجه بازدید کننده و حفظ آن است. اگر کاربر وب از جلوه بصری بکار رفته و محتوا راضی باشد حتما باز هم سراغ آن صفحه وب خواهد رفت. با ما همراه باشید ...
ثبت سایت در موتور های جستجو
اکثر ترافیک وب سایت ها از دل جستجو های اینترنتی بدست می آید، بنابراین ثبت درست آدرس صفحه وب در موتور های جستجو ضروری می باشد.
چشم انداز فناوری اطلاعات: سبکی نو از علم و فناوری

ما درون سیاه چاله زندگی می کنیم!؟

black hole

مطابق با نظریه های مختلف و آزمایشات و مشاهدات علمی صورت گرفته این احتمال بزرگ وجود دارد که جهان ما درون یک سیاه چاله قرار گرفته است. نظریات شگفت انگیزی درباره سیاه چاله ها و کرم چاله ها بیان شده، مثل دو نظریه استفن هاپکینز و نظریه اینشتین – روزن.

در دانشگاه ایندیانای آمریکا پروژه ای در دست بررسی است که مهر تایید و یا عدم تاییدی بر نظریه کرم چاله و جهان ما درون یک سیاه چاله را خواهد زد. دانشمندان این مرکز بر روی این زمینه کار می کنند که آیا سیاه چاله اجسامی منحصر به فرد هستند و یا کرم چاله ها وجود دارند که سیاه چاله را دو وجهی می کنند و با جهان دیگری ارتباط دارند؟

شاید سیاه چاله ها مدخل ارتباطی با جهان دیگر باشند.

درباره کرم چاله ها ویکی پدیا انگلیسی و فارسی به همراه این خلاصه مقاله از sciencedirect می تواند به شما اطلاعات خوبی بده

سیاه چاله اجسامی واقعی هستند، جاذبه بسیار زیاد و باور نکردنی دارند که هر چیزی را به خود جذب می کنند از جمله نور، به همین خاطر عنوان سیاه به آن اتلاق می شود، یکی از راه های اثبات وجود سیاه چاله ها به صورت عملی و مشاهده، مثلا مشاهده صریح جذب شدن نور و یا حتی جرم یک ستاره از سوی جسمی تاریک که دیده نمی شود هست و عنوان چاله هم بخاطر این است که از مشاهدات نظری نمی توان چیزی که به درون ماده سیاه می رود را در نهایت پیدا کرد و در این باره موضوع کرم چاله مطرح شده که با دیدن این تصویر (حجم تصویر زیاد است تا لود کامل صبر کنید) به زیبایی می توانید به مفهوم کرم چاله در مرکز یک سیاه چاله پی ببرید.

مطابق با نظریه زندگی ما درون سیاه چاله، اگه همچین چیزی درست باشد. ما درون سیاه چاله ای بزرگ زندگی می کنیم. این سیاه چاله بزرگ از سویی دیگر به جهانی دیگر ارتباط دارد. در جهانی دیگر امکان وجود سیاه چاله ای دیگر هست و به همین صورت باز جهانی دیگر تصویر خواهد شد و … واقعا عجیبه!

منبع

آخرین ویرایش ۳۱ مارس ۲۰۱۱

 • Unknown Unknown

  افتخار میدید و وبلاگ بنده رو لینک کنید؟

  • Unknown Unknown

   وبلاگ “فناوری اطلاعات در عصر جدید” شما را از طریق فید و آر اس اس دنبال می کنم و در سیستم پیوند های اینجا که بر حسب به روز رسانی است و بوسیله خبرخوان گوگل ریدر ساخته شده نیز قرار دارد، اما در صفحه پیوند ها لینک دوستانی است که به “چشم انداز فناوری اطلاعات” لینک داده اند.

 • Unknown Unknown

  نمونه‌یِ این‌مطلب رو تویِ «پاپیولار سایِنس» و «نیوساینتیست» خونده‌بودم. این‌هم از انبوهِ فرضیّاتی هست که‌درباره‌یِ سیاه‌چاله‌ها وجود داره. در حقیقت تنها چیزی‌رو که فعلاً می‌تونیم درست بدونیم در موردِ سیاه‌چاله‌ها، این‌هستش که در مرکزشون یه‌جرمِ فوق‌العاده عظیم و فوق‌العاده فشرده ( دقیق‌ترش می‌شه فشرده‌تر از شعاعِ شوارتزشیلدِش) وجود داره که همه‌چیز رو می‌بلعه! تازه اگه بخواییم از دیدگاهِ کوانتومی بررسی‌ش کنیم – که درست‌تره-، وگرنه قبلاً گفته‌می‌شد در مرکزِ سیاه‌چاله‌ها یه‌نقطه‌یِ صفر بعدی یا همون «تکینِگی» وجود داره که‌نسبیّتِ عام می‌ریزه به‌هم و دیگه خبری از «سفید‌چاله» و متعاقباً «کرم‌چاله» نبود… بعداً کم‌کم سر و کلّه‌ش پیدا شد ولی فقط رویِ کاغذ.
  به‌هرحال اگه فرض کنیم سفیدچاله و کرم‌چاله‌ای وجود دارن، این‌کرم‌چاله‌ها باید لحظه‌ای از بین برن و دوباره به‌وجود بیان که به‌همین دلیل فیزیک‌دانان گفتند باید دریچه‌شو با «اِگزاتیک مَتِر» بپوشونیم تا مدّتِ بیشتری وا بمونه( که مشخص هم نیست اصلا این‌ماده چی‌چی هست!)… حالا چی‌شده سر و کلّه‌یِ جهانِ ما وسطِ این کرم‌چاله‌هایِ ناپایدار پیدا شده؟! … ولی از حق نگذریم خودشون هم گفتند «شاید»! شاید یه‌معجزه‌ای بشه و مفاهیمِ فیزیکی زیر و رو بشن!

  چاکریم.

  • Unknown Unknown

   ممنون بابت اظهار نظر علمی تون

شما می‌توانید دیدگاه‌های این مطلب را دنبال کنید، بوسیله‌ی RSS 2.0 خوراک.